Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7314527



*

nr 731 4527


Sven Rydén

(f. 1925), Sverige


Tusch, 2 st, Sven Rydén (f. 1925), Nybrokajen & man i rullstol


Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 december 2011
kl 18:11:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/12 16:39:07 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Sven Rydén

Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.

Läs mer om Sven Rydén
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven rydén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr